Oproštaj s osmašima

U utorak 2. srpnja svečanom podjelom svjedodžbi oprostili smo se s generacijom koja je u našu školu krenula šk. god. 2011./2012.

Himnu su otpjevale osmašice, a ravnatelj je u svom obraćanju učenicima i roditeljima istaknuo kako je ovo bila velika i dobra generacija učenika: u znanju (i ocjenama), u sportu, ali i u školskim aktivnostima, projektima, humanitarnim akcijama.

Zanimljiva prezentacija terenskih nastava pod nazivom Vremeplov, koju su pripremili i prezentirali predstavnici svih triju razreda, podsjetila nas je na 13 zajedničkih putovanja.

Film naše Lucije pod nazivom Generacijski spomenar podsjetio nas je na sva događanja u školi – Kestenijade, maskenbale, Dane kruha, sportska natjecanja, zajedničke razredne proslave, rođendane…

Glazbenice Marija, Dora i Ana uveličale su priredbu izvedbama Čajkovskoga, Smetane i Beethovena.

Ovaj trenutak rastanka s osnovnom školom i ulaska u svijet odraslijih, bio je pravi za prisjećanje na djetinjstvo. U to vrijeme sve je učenike (i odrasle) vratila i Lucija svojim monologom Zašto je najbolje nikad ne odrasti.

Nakon podjele svjedodžbi ravnatelj je u ime UV nagradio osmero učenika: Zou, Petru, Doru, Emu, Luku, Luciju, Ivanu i Luciju jer su u proteklih osam godina prošli s 5,00 i imali uzorno vladanje.

Nagrade najboljim sportašima Dori, Roku i Davidu uručila je prof. Miljković Košak, a ravnatelj je posebno nagradio učenike generacije Luciju i Valentina.

Lucija je, u ime svih učenika, posebno zahvalila svim profesorima na uloženome trudu.

Slijedilo je zajedničko druženje u našem školskom vrtu.

Zahvaljujemo učiteljicama Gogi, Ani i Ivanki te učitelju Marku, svim profesorima, članovima razrednih vijeća, ravnatelju i stručnoj službi što su se odazvali pozivu naših osmaša i svojim prisustvom uveličali njihovu svečanost.

Zahvaljujemo i roditeljima na suradnji u sve četiri godine, na trudu i volji koju su i ovaj put pokazali kako bismo na što ljepši način organizirali zajedničko druženje.

Svojim učenicima, budućim srednjoškolcima, želimo upis u odabrane i željene srednje škole te se nadamo da će im dani provedeni u OŠ Ivana Meštrovića ostati u najljepšem sjećanju.

Razrednice Gordana Ljubas, Mila Kožul Kalem i Danijela Kirsch

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 5. 7. 2019.