Reformatori

Online sastanci Reformatora na platformi Zoom

Ako se pitate tko su Reformatori, oni su skupina koja se sastoji od 24 učenika od petoga do osmoga razreda koja djeluje u sklopu projekta Pokreni promjenu! Njih vode profesorice Aelita Jurak i Gordana Ljubas.

Sastajali smo se svakog četvrtka na Zoomu. Svaki učenik iznosio je svoje mišljenje i prijedloge koji su se dalje razmatrali s ostalim članovima skupine. Prvi projekt Reformatora bio je odabir kriterija za učenicu/učenika generacije koji je uspješno odrađen u roku od dva mjeseca.

Završni rezultat su sljedeći kriteriji:

1. Uspjeh
  1. Vladanje
  1. Sudjelovanje (i uspjeh) na natjecanjima
  1. Sudjelovanje u školskim aktivnostima i natječajima
  1. Sudjelovanje u školskim projektima
  1. Volontiranje
  1. Sudjelovanje u izvanškolskim aktivnostima.

Za svaki kriterij dobiva se određeni broj bodova koji se na kraju zbrajaju i učenik s najviše bodova postaje učenik generacije.

Ovo je bio tek prvi projekt, ali Reformatori nastavljaju s drugim projektima. Na primjer, osmisliti način na koji se učenici i učitelji mogu bolje upoznati te izrada etičkog kodeksa učitelja i učenika.

Ako i ti imaš neku ideju, obrati se voditeljicama Projekta i slobodno nam se pridruži.

Tia Lojo i Matija Dukić, 6. d

objavio: Irina Maljcov   datum: 3. 5. 2021.