„POKRENI PROMJENU: Glas i djelovanje djece i mladih“

Naša škola već drugu godinu partnerski sudjeluje u trogodišnjem međunarodnom Erasmus + projektu „Pokreni promjenu!“ pod vodstvom Foruma za slobodu odgoja u sklopu kojeg zajedno s ostalim partnerima iz Hrvatske, Sjeverne Makedonije i Portugala želimo produbiti razumijevanje uloge glasa učenika u školi i lokalnoj zajednici te važnosti aktivnog sudjelovanja djece i mladih u društvu. Prethodne školske godine radili smo na promjenama na razini škole kako bismo snažnije podržali glas naših učenika i aktivnije ih uključili u važne procese donošenja odluka o stvarima koje ih se direktno tiču. Vrijedan rad nastavljamo i ove školske godine, uz uključivanje što više učitelja, ali i roditelja kao važnih dionika naše školske zajednice.

U utorak, 9. studenog, održane su radionice za učitelje i za roditelje. Obje radionice bavile su se istom temom – kakav je glas naših učenika/djece, čujemo li ih i kako možemo unaprijediti suradnju škole i roditelja na dobrobit svih.

Zahvaljujemo našim predavačicama iz Foruma za slobodu odgoja, Ani Munivrani i Marini Brkić koje su održale radionicu za učitelje i Eli Pijaca Plavšić i Jeleni Perak koje su održale radionicu za roditelje.

Radionica za učitelje

Radionica za roditelje

objavio: Irina Maljcov   datum: 15. 11. 2021.