Dragi učenici i roditelji,

krećemo zajedno i u treći tjedan nastave na daljinu.

Posljednja dva tjedna bila su izuzetno teška i izazovna, ne samo zbog “prebacivanja” nastave iz škole u vaše domove i virtualno okruženje. Uz nastavu na daljinu, iz dana u dan se suočavamo i sa sve strožim mjerama Stožera za civilnu zaštitu s ciljem suzbijanja epidemije koronavirusa i polako učimo živjeti u izolaciji. Potres koji nas je zadesio 22. ožujka doprinio je još većoj nesigurnosti, brizi i osjećaju straha. Sve to ostavlja brojne posljedice na sve nas i svjesni smo trenutne situacije i okolnosti u kojima se odvija nastava. Stoga vam zahvaljujemo na strpljenju, podršci i razumijevanju i čestitamo učenicima koji su se uspješno prijavili u svoje virtualne učionice, trude se i svakodnevno napreduju u korištenju informacijsko-komunikacijske tehnologije. Tijekom protekla dva tjedna učitelji su ulagali velike napore da nastavu iz škole “prebace” u virtualno okruženje što kvalitetnije i uspješnije. Redovito s učenicima dijele sadržaje koji im mogu pomoći da se lakše snađu u trenutnoj situaciji. Zaprimili smo i velik broj povratnih informacija od vas o provedbi nastave na daljinu. Uzimajući u obzir naše dosadašnje iskustvo te vaše povratne informacije, sastavili smo upute i smjernice za rad tijekom nastave na daljinu (s kojima su upoznati i učenici putem virtualnih učionica). Nadamo se da će vam pomoći i olakšati snalaženje u online okruženju.

UPUTE I SMJERNICE

1. Učenici trebaju pratiti školski raspored. Znači da npr. danas (ponedjeljak, 30. ožujka), neparni razredi prate raspored za ponedjeljak za jutarnju smjenu, a parni za popodnevnu. Učenici moraju provjeriti ima li novih sadržaja na kanalima predmeta koje danas imaju po rasporedu! To ne znači da moraju biti online u vrijeme kada bi im redovno bila nastava (npr. popodnevna smjena od 14 do 18.20 sati) već samo da prate kanale predmeta koje bi imali taj dan u vrijeme kada im najviše odgovara.

1. Nove materijale/zadatke učitelji će postavljati na kanal svog predmeta dan prije (najkasnije do 20 sati) ili ujutro (do 9 sati) za taj dan. Zbog zagušenosti sustava i ograničenja same aplikacije, nažalost nije moguće da svi učitelji postavljaju materijale u isto, točno određeno vrijeme, na dan kada učenici po rasporedu imaju taj predmet.  Učenici svaki dan, nakon prijave u aplikaciju Teams, pregledavaju kanale onih predmeta koje taj dan imaju po rasporedu.

1. Svaki predmetni učitelj jasno je istaknuo učenicima trebaju li pratiti sadržaje koje objavljuje MZO ili samo ono što on objavljuje u aplikaciji Teams.

1. Razrednici će svako jutro (između 8 i 10 sati, ovisno i o smjeni i funkcioniranju aplikacije Teams) postaviti objavu u virtualnu učionicu svog razreda, a zadatak svakog učenika je da klikom na Like potvrdi prisutnost u virtualnoj učionici. Učenik mora potvrditi prisutnost u toku dana. Objava razrednika može glasiti npr. ovako: "Praćenje prisutnosti učenika u virtualnoj učionici na dan X.Y.2020.” – učenik mora kliknuti Like na objavu kako bi razrednik zabilježio prisustvo na nastavi za taj dan. Ako učenik tijekom dana ne klikne Like na objavu, a nije obavijestio razrednika o tehničkim problemima, razrednik sljedeći dan upisuje izostanak u e-dnevnik što roditelj mora opravdati.

1. Učenici koji su se pridružili svom virtualnom razredu te posjeduju računalo ili tablet, imaju pristup internetu i ne iskazuju tehničke poteškoće, a sporadično sudjeluju u nastavi na daljinu ili uopće ne sudjeluju, biti će upozoreni od strane razrednika na izvršavanje svojih obveza. Ako učenik i nakon upozorenja ne sudjeluje i ne izvršava zadatke, razrednik će kontaktirati roditelje. Ako niti to ne dovede do aktivnijeg sudjelovanja učenika, razrednik će obavjestiti stručnu službu i ravnatelja koji će dalje postupati prema uputama Ministarstva.

1. Učitelji su svakodnevno dostupni učenicima za pitanja, nedoumice, pojašnjenja zadataka i sl. putem chata/čavrljanja u virtualnim učionicama (ili drugim načinima, u dogovoru s učenicima). U jutarnjoj smjeni učitelji su dostupni od 8 do 11 sati, a u popodnevnoj smjeni od 11 do 14 sati.

Pred nama je još puno izazova. Nemojte očajavati ako nešto ne ide onako kako ste zamislili i očekivali. Zajedno ćemo pronaći najbolje moguće rješenje.

Milivoj Magerl, ravnatelj

objavio: Irina Maljcov   datum: 30. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »

Raspored prehrane za mjesec: OŽUJAK