VOLONTIRANJE U PROSINCU

MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA U MALOM ZMAJU

Naši su školski volonteri prigodno obilježili Međunarodni dan volontera, 5. prosinca 2017., volontirajući u Društvu za poboljšanje kvalitete života siromašne i nezbrinute djece Mali zmaj.

Učenice Lana Jurić i Laura Ostojić iz 5.d razreda s učiteljicom Jelenom Čeko provele su večer animirajući dječake i djevojčice za čije je roditelje u isto vrijeme u Malom zmaju bilo organizirano predavanje. Razgovarali su, slagali slagalice, igrali društvene igre i tom interakcijom obogatili jedni drugima živote.

SIJANJE PŠENICE U SLAVI RAŠKAJ

Dana 13. prosinca 2017., na blagdan Sv. Lucije, kada se tradicionalno kod nas sije pšenica, naši su je  školski volonteri posijali sa štićenicima Centra za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj Zagreb.

školski volonteri: Gregor Marangunić, Luka Viduka, Mari Peček, Ana Vojnović i Lana Jurić sa štićenicima Centra

Cijelu je volontersku akciju organizirala Udruga Smiješak za sve čije tete i stričeki pričalice svojim pričama svakodnevno vraćaju bolesnoj djeci osmijeh na lice.

Susret je počeo upoznavanjem sudionika: djeca i odrasli svoje su ime pokazali znakovnim jezikom. Nakon upoznavanja, volonteri su djeci čitali božićne priče i pjesme, a njihova im je odgojiteljica prevodila na znakovnom jeziku.

Nakon toga svi su vrijedno prionuli na sijanje pšenice. Susret su priveli kraju u ugodnom druženju i razgovoru.

Hvala svim volonterima (Lani, Ani, Mari, Luki i Gregoru, djelatnicima Ministarstva demografije, volonterima iz Volonterskog centra)! Hvala Udruzi Smiješak za sve koja nam je još jednom dala priliku da svojim volontitanjem doprinesemo da svijet postane ljepše mjesto i Centru za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj koji nas je toplo ugostio!

Izvješće sastavile voditeljice Gordana Ljubas i Jelena Čeko

objavio: Iva Matasić   datum: 18. 12. 2017.