Europski dan jezika u Goethe-Institutu Kroatien

Povodom Europskog dana jezika koji se svake godine obilježava 26. rujna, učenici polaznici izborne nastave Njemačkog jezika 6.d i svih 5. i 8. razreda odlazili su u Goethe-Institut na upoznavanje s radom i aktivnostima Goethe-Instituta, novouređenom multimedijalnom knjižnicom i na radionice vezane uz njemački jezik, kulturu, način življenja i medijsku pismenost. Navedeni razredi išli su u različitim terminima. Kroz zabavne aktivnosti naučili su nove riječi na njemačkom jeziku te su s izvornim govornicima njemačkoga jezika u svakodnevnoj situaciji mogli testirati svoju sposobnost razumijevanja i govorenja na njemačkome jeziku.

Učenici 8.c i 8.d razreda okupili su se ispred škole 19. listopada u 10.30 sati te su ubrzo pješice krenuli prema Goethe-Institutu. Odmah su se uputili prema knjižnici i ljubaznom knjižničaru. Učenici su bili podijeljeni u skupine u kojima su surađivali i zajedno obavljali različite zadatke. Za početak je svakoj grupi bila dodijeljena posebna kategorija knjižnice koju su morali proučiti te na njemačkom jeziku predstaviti taj dio i reći što se u njemu nalazi. Nakon toga svaka grupa izabrala je po jedan zadatak za koji su imali sat vremena, a zadatci su bili izrada kratkog filma ili plakata o određenom njemačkome gradu, pokrajini ili hrani u Njemačkoj, ovisno o zadatku. Nakon puno truda prezentirali su svoj rad ostalim skupinama. Prije odlaska su učenici koji su se željeli besplatno učlaniti u knjižnicu dobili svoju vlastitu iskaznicu s kojom mogu i u slobodno vrijeme posuđivati različite knjige, društvene igre, materijale za učenje itd. Na povratku do škole svi su izrazili svoje zadovoljstvo s radionicom.

Tekst: Marin Vračić (8.c)

Fotografije: Helena Mađer, učiteljica Njemačkoga jezika

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 3. 11. 2022.

Raspored prehrane za mjesec: SVIBANJ

Jelovnik svibanj.odt