Oboji svijet

Oboji svijet 2019.

Još jednu godinu Meštri su bojili školu bojama tolerancije. I ove školske godine priključili smo se natječaju „Oboji svijet!” koji je pokrenuo Forum za slobodu odgoja te natječaj organizirali u našoj školi.

Tema natječaja je prihvaćanje i poštivanje različitosti i individualnih razlika.

Ljudi se razlikuju po mnogočemu, poput nacionalnosti, vjere, jezika, spolne orijentacije, osobnog i socijalnog identiteta, obiteljskog i socioekonomskog statusa, kulture, običaja, tjelesnog izgleda, obrazovanja te po mnogim drugim obilježjima. Naši su učenici svojim radovima pokazali gdje primjećuju različitosti, kako ih tumače te kako se trude doprinijeti prihvaćanju i poštivanju različitosti u školi i našoj zajednici.

Komisija koju su činili Ana Čizmić, učiteljica likovne kulture, Matea Đaković, edukacijska rehabilitatorica, Gordana Ljubas, učiteljica hrvatskoga jezika te učenica Ivona Kralj iz 7. b razreda i predstavnica roditelja Josipa Dukić među pristiglim radovima izabrala je tri koje su poslali na natječaj u Forum.

Izabrani radovi su:

1. Zajedno, stop animacija Dore Barać, Ive Jakopec, Tie Posavec i Magdalene Križanović, učenica 5. a razreda

2.  Ptica različitosti, rad Ane Lebar i Dore Slišković, učenica 7. b razreda

3.  Non desistas non exieris, strip Tine Jelaković, učenice 8. a razreda

Non desistas non exieris, rad učenice Tine Jelaković, nagrađen je u kategoriji Društveno angažirani rad.

objavio: Irina Maljcov   datum: 29. 11. 2019.

« Ožujak 2024 »

Raspored prehrane za mjesec: OŽUJAK