Novac i ja - Zašto natjecanje u financijskoj pismenosti?

„Želja nam je potaknuti interes mladih i nastavnika za financijska pitanja te učenike motivirati na daljnje financijsko obrazovanje. Osim boljeg razumijevanja važnosti odgovornog upravljanja novcem, natjecanje skreće pozornost javnosti na važnost financijske pismenosti. Također, koristim ovu priliku kako bismo zahvalili svim mentorima škola na pripremi i koordinaciji učenika za ovo natjecanje“, izjavila je Marina Ralašić, predsjednica Štedopisa, dodavši da su najuspješnije ekipe osvojile vrijedne nagrade partnera natjecanja – pametne ploče, pametne satove, poklon vrećice i radionice financijske pismenosti za cijeli razred.

„Ovo natjecanje je zaista jedno od onih u kojima je najvažnije sudjelovanje te nam je drago što je tako velik broj učenika pokazao želju za učenjem i produbljivanjem znanja iz područja financijske pismenosti. Uvijek rado podržavamo radionice financijske pismenosti jer smatramo da je temelje odgovornog upravljanja financijama važno usvajati što ranije, a s time ćemo nastaviti i u budućnosti“, izjavila je Katarina Kantolić.

Među više od 600 natjecatelja našli su se i naši Mladi poduzetnici, učenici od petog do osmog razreda. S užitkom su pratili svako sljedeće pitanje i nastojali što brže ponuditi točan odgovor.

Svima koji nisu sudjelovali, a željeli bi produbiti svoje znanje o financijama, predlažemo udžbenik Novac i ja.

Helena Mađer, voditeljica sekcije Mladi poduzetnici

objavio: Jelena Čeko   datum: 8. 3. 2023.